Klientų įvertinimas: 9,6
+37068371801 | info@dreamwalls.lt |
Background Image

Vaikų kambario idėjos. Patarimai apipavidalinimui.

Vaikų kambario idėjos,

Vaikų kambario įrengimas ir dekoravimas atvers visišką laisvę Jūsų kūrybiškumui ir Jūsų bei vaiko idėjoms. Taip pat, šis procesas, sustiprins ryšį su vaiku bei padės labiau suprasti vienas kitą. Tai turėtu būti bene pats spalvingiausias ir išraiškingiausias kambarys visame Jūsų būste. Labai svarbu žinoti, kad vaikas savo kambaryje praleis daug laiko ir tai formuos jo asmenybę. Savo erdvėje jis žais, kurs, miegos, ilsėsis, mokysis, dirbs, tvarkysis, bendraus…

Vaikų kambario įrengimo bei dekoravimo galimybių bei būdų yra milijonai. Mes apibrėšime pačius svarbiausius punktus, kurie tikėkimės, Jus nukreips teisingų sprendimų link.

Pradžiai rekomenduotume nuspręsti ar įrenginėsite vaikų kambarį ilgesniam laiko tarpui ir rinksitės labiau universalius, „išaugtinius“ sprendimus ar visgi pasiduosite vaiko norams ir įgyvendinsite jo trumpalaikes, bet labai svarbias, jo svajones. Pastarasis, tikrai labiau džiugins vaiką, bet jau po kelerių metų greičiausiai teks galvoti apie pakeitimus, nes jam jau rūpės kiti dalykai ir anksčiau džiuginę vaikiški personažai, dabar vers jaustis nepatogiai prieš paaugusius draugus ir drauges. Tai ir bus ženklas naujoms permainoms ir be abejo, investicijoms į remontą.

Vaikų kambario idėjos 20200613 - 7

Kalbant apie ilgalaikį įrenginėjimą: tikrai mažesnės investicijos, nes nėra tarpinių išlaidų, bet to pasekoje bus mažiau patenkinti Jūsų vaiko lūkesčiai. Tad reikia ieškoti aukso vidurio. Tam ir yra trečias, tarpinis variantas. Visi mergaitės ar berniuko norai bus patenkinti net ir vaikui paaugus. Laikui bėgant, atnaujinti reikės tik nedidelę dalį interjero su gerokai mažesnėmis investicijomis. Laimi abi pusės. Kad būtų paprasčiau suprasti išskirsime interjero detales ir objektus į dvi grupes.

Vaikų kambario idėjos 20200613 - 2

Pirmoji – strateginiai vaikų kambario objektai: grindų danga, baldai ir sienų danga.

Antroji – papildančios ir puošiančios interjero detalės: fototapetai, lango uždangalai, lovatiesė ar pledas, kilimas, pagalvėlės ir panašūs akcentai. Derinant šiuos abu punktus, kaip ir visur, labai svarbu rasti pusiausvyrą, kad viskas derėtų ir atliktų pagrindines funkcijas.

Renkantis pirmąją interjero objektų grupę reikėtų žiūrėti apie 4 – 7 metus (ar daugiau) į priekį. Tai yra: grindų dangą rinktis universalesnių spalvų – medžio tekstūros ar vienspalvę be ryškių, vaikiškų raštų. Baldus rinktis didesnius, „ant išaugimo“, solidesnių formų, baldų spalvos ir raštai turėtų būti mažiau įpareigojančios vaiko amžių. Bent jau tris vaikų kambario sienas dažyti ar tapetuoti pastelinėmis spalvomis ir vengiant kontrastingų spalvų raštų.

Antroji interjero detalių grupė – puiki vieta vaiko norams, svajonėms ir saviraiškai. Nors tai ir mažesnės interjero detalės bei akcentai, bet jų efektas ir poveikis vaiko erdvei, milžiniškas.

Galimi sprendimai: vienai akcentinei sienai naudoti pomėgius ar charakterį atitinkantį fototapetą. Fototapetas gali turėti ir lengvo pašalinimo nuo sienos funkciją. Jei ir nėra tokios galimybės, tai nulupti vieną fototapetą yra daug paprasčiau ir pigiau nei tvarkyti visas vaikų kambario sienas.

Vaikų kambario idėjos 20200613 - 4

Norint išlaikyti vaikų kambario dizaino vientisumą, patartina langų uždangalus rintkis tų pačių raštų ar bent tos pačios spalvos kaip akcentinės fototapeto sienos. Vaikų kambariui tinka užuolaidos, romanetės, panelinės užuolaidos ar kiti uždangalai, kurie atitinka vaikų kambario saugumo ir ekologiškumo reikalavimus. Taip pat, nedegumo sertifikatai ir lengvai prižiūrimos medžiagos bei konstrukcijos. Labai svarbu, kad konstrukcija būtų kuo paprastesnė ir patys galėtumėte pasikeisti tik pačią užuolaidą ar naujo dizaino romanetės audinį. Tokiu būdų, kai ateis laikas keisti langų uždangalus, Jūs mokėsite tik už medžiagas, o ne už konstrukcijas ir montavimo paslaugas.

Dar pagyvinti vaikų kambarį galite lovatiese ar pledu. Lova gali likti ir ta pati, bet uždėjus naujo dizaino pledą, ji atrodys kaip visiškai naujas baldas. Jei yra galimybė taip pat rinkitės iš tos pačios kolekcijos ar derančių spalvų bei raštų prie anksčiau aptartų detalių.

Taip pat kambarį dar galite pagyvinti mažesniais interjero akcentais: tos pačios kolekcijos ar raštų keliomis pagalvėlėmis, ūgio matuokliu ar kitais įdomiais interjero akcentais.

Prieš pasirenkant, kuriuo būdu dekoruosite vaikų kambarį, nuspręskite kokia tema Jūsų berniukui ir mergaitei tinka labiausiai ir koks bus bendras interjero koloritas. O kad rezultatas būtų kuo išbaigtesnis, Jums patiems rekomenduočiau, kuriant vaiko kambario interjerą, visiškai išlaisvinti savo „vidinį vaiką“. Tai tikrai padės lengviau perprasti vaiko poreikius. Ir tikrai nesvarbu ar vaikas dar tik ruošiasi į darželį ar jau lanko mokyklą, vaiko kambarys turi būti jaukus, spalvingas, praktiškas, patogus, turėti edukacinių elementų ir atspindėti patį vaiką.

Praktiniai dizainerių ir dekoratorių patarimai, vaikų kambario idėjos:

– jei vaikas dar neina į mokyklą, pasirūpinkite vieta jo žaislams ir būtinai įvertinkite vaiko ūgį bei augimą ir ar jam bus patogu pačiam tvarkytis kambarį. Turi būti vietos tiek nevaržomai žaisti, tiek ir viską lengvai bei greitai susitvarkyti. Jei tvarkymas bus sudėtingas ir neįdomus, vaikas pasirinks lengvesnį variantą – nesitvarkyti.

Vaikų kambario idėjos 20200613 - 3

– praktiškiausias ir mažiausiai įpareigojantis interjero akcentas vaikų kambariui – fototapetas žemėlapis. Pliusai: papuoštas kambarys, edukacinė funkcija, tinka tiek darželį lankančiam vaikui, tiek paaugliui ir tiek mokyklą baigiančiam abiturientui.

– jei vaikų kambaryje gyvens du vaikai, būtinai kiekvienas turi turėti savo erdvę ir mėgiamus akcentus bei spalvas. Erdvių skirstymas galimas baldų, kilimo ar sienų spalvų pagalba. Tikrai nereikėtų skirstymus daryti akivaizdžiom pertvarom, nes tai stabdys socialinį bendravimą.

– vaikų kambaryje rekomenduojame rinktis tik lengvai adaptuojamas ir lengvai pakeičiamas interjero detales, nes vaikai dažnai persigalvoja, keičia nuomonę ir greitai išauga.

Vaikų kambario idėjos 20200613 - 1

– vaikų kambaryje privalo būti pakankamai didelis langas, pageidautina su kuo daugiau saulės šviesos dienos metu ir jei vaikai dar labai maži, taip pat turėtų būti galimybė uždengti langus neperšviečiamu uždangalu, dėl tinkamų sąlygų kokybiškam dienos miegui. Puikus sprendimas „blackout“ tipo audinys, kuris 100% nepraleidžia šviesos. Kokybiškas vaikiškas romanetės, būtent su „blackout“ audiniu, galite rinktis Dreamwalls romanečių kataloguose. Spauskite ČIA.

– fototapetas – vienas iš išraškingiausių ir didžiausią efektą darančių interjero detalių. Nebūtina išklijuoti viso kambario, kad interjeras būtų jaukus ir stilingas. Kartais užtenka nedidelio fototapeto tik tam tikram sienos fragmentui ir vaiko kambarys atgimsta naujai. Fototapetus vaikų kambariui, galite Dreamwalls kataloguose. Spauskite ČIA.

Background Image

Užsisakyk naujienlaiškį

Užsisakykite naujienlaiškį ir visada žinosite apie geriausius mūsų pasiūlymus ir naujienas.

© Dreamwalls 2021. Visos teisės saugomos.

Top
Gauti nuolaidą
Gauk idejų

GAUKITE NUOLAIDĄ

Nuolaidos kodas:

XSDMKLRTY